-5.4 C
Pristina
Thursday, February 9, 2023

Konflikt i Serbisë me NATO-n? Zyrtari i partisë së Vuçiqit akuzon ambasadorin rus: S’do të ndodh, vetëm një i çmendur e beson këtë

Më të lexuarat

Ish-deputeti serb Dragan Shormaz ka reaguar lidhur me deklarimet e ambasadorit rus në Beograd, Aleksandar Bocan-Harchenko, për një konflikt të mundshëm të Serbisë me NATO-n.

Zyrtari i partisë së Aleksandar Vuçiqit e ka akuzuar ambasadorin rus për ndërhyrjet e këtij të fundit në çështjen e Serbisë, transmeton kp.

“Derisa ushtarët rusë shtrihen si minjtë në baltën e Ukrainës dhe qindra prej tyre vdesin çdo ditë, ky zyrtar [ambasadori rus] i regjimit kriminal vazhdon paturpësisht të ndërhyjë në punët e brendshme të Serbisë dhe të uron konfliktin tonë me NATO-n! Kjo nuk do të ndodhë. Vetëm një budalla shkel dy herë në të njëjtin gur”, citon Shormaz në Twitter, shkruan The Geopost.

Dok ruski vojnici kao miševi leže u ukrajinskom blatu i na stotine dnevno ih gine, ovaj službenik zločinačkog režima nastavlja da se besramno meša u unutrašnje stvari Srbije i priželjkuje naš sukob sa NATO!
NEĆE MOĆI
Samo se budala dva puta saplice na isti kamen! pic.twitter.com/w9FS2ed3DN

— Dragan Šormaz (@dragansormaz) December 27, 2022


Indiferent ndaj kësaj nuk ka qëndruar eksperti i sigurisë, Agim Musliu, i cili ka thënë se paraqitja e ambasadorit rus, pas shfaqjes së grupeve kriminale në barrikada, e plotëson mozaikun e ndërhyrjes ruse në Kosovë përmes Serbisë.

“Pas paraqitjes së Wagnerit, Qendrës së Spiunazhit në Nish dhe grupeve të tjera në barrikadat në veri të Kosovës, tani u shfaq edhe ambasadori rus në Beograd. Kjo plotëson mozaikun e përfshirjes ruse në Kosovë përmes Serbisë”, ka shkruar ai.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit