6.9 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

Këngëtari izraelit këndon me sy të mbyllur me shirit kasetash, për të mos parë gratë që kërcejnë

Më të lexuarat

Një këngëtar i përkushtuar ndaj fesë çifute është kritikuar pasi ai ka përdorur shirit të kasetave për të mbuluar sytë e tij, derisa performonte në një ngjarje muzikore për gratë në Jerusalem.

Yonatan Razel, një këngë shkrues Izraelit i lindur në Amerikë, morri “vendimin personal” për të vendosur shiritin e zi rreth syve të tij derisa një grup i grave filloi të kërcejë përpara tij.

Një nga këngëtarët më të njohur të Izraelit, Charedi ka thënë se Razel e morri atë vendim për të ulur shikimin për modesti dhe për shkak të respektimit të besimit të tij fetar.

Ky koncert ishte pjesë e një festivali të veçantë për gratë. Fotografitë që janë shfaqur në rrjetet sociale tregojnë se si ata kërcejnë ndërsa këngëtari ka sytë e mbyllur!/KohaIslame.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit