21.3 C
Pristina
Saturday, July 13, 2024

Izraeli tërheq të dërguarit në Irlandë dhe Norvegji

Më të lexuarat

Izraeli thotë se po i tërheq të dërguarit e tij në Irlandë dhe Norvegji “për konsultime urgjente”.

“Po i dërgoj Irlandës dhe Norvegjisë një mesazh të qartë: Izraeli nuk do të tërhiqet kundër atyre që minojnë sovranitetin e tij dhe rrezikojnë sigurinë e tij”, tha ministri i Jashtëm, Israel Katz.

“Izraeli nuk do ta kalojë këtë në heshtje – do të ketë pasoja të tjera serioze. Nëse Spanja e kupton qëllimin e saj për të njohur një shtet palestinez, një hap i ngjashëm do të ndërmerret kundër saj.”, shtoi ai.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit