32.7 C
Pristina
E enjte, 29 Korrik, 2021

iPhone 5 me ekran më të madh

Më të lexuarat

Gjatë ditës së djeshme dolën disa thashetheme të reja për iPhone duke treguar për çipin e ndryshuar të Applke, më tepër memorie, kulatë të re dhe një ekran më të madh.

Paraqitja dhe kulata: Le të fillojmë me një raport në Business Insider, që citon një shënim nga hulumtimi i bërë nga analisti Brian White i Topeka Capital markets i cili thotë që iPhone i ardhshëm do ta ketë një ekran prej 4 inçëve dhe me “pamje shkëlqyese që ne besojmë që do të kërkojë një këllëf” të posaçëm.

Sipas analistit, iPhone i ardhshëm pritet gjithashtu që të ketë mundësinë 4G (me sa duket nënkupton LTE), si iPadi i ri.

Lëshimi i madh: Modeli i bardhë pritet të lëshohet në gusht ose shtator dhe besohet që “tatëpjeta e iPhone 5… mund të jetë e jashtëzakonshme, duke xhuxhëzuar lëshimet e mëparshme dhe duke e drejtuar produktin afër çmimit tonë objektiv prej 1,001 dollarë.”

Çipi A5X dhe memoria: Raporti i radhës vjen nga 9to5Mac, duke thënë që “gjenerata e ardhshme e iPhone është veçanërisht e thënë që të mos përfshijë dizajnin e iPhone 4/4S, por Apple është duke i testuar këto pajisje të reja në këllëfë më të vjetra për t’i hedhur humbjet.”

Sipas faqes Apple-centric, një prototip i gjeneratës së ardhshme të iPhone përdor një derivat i procesorit A5X të përdorur në iPadin e ri. Por, për dallim nga gjenerata e tretë e produktit iPad, iPhone i ri do të ketë memorie prej 1GB. /pcworldalbanian/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit