6.9 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

India teston raketën bërthamore

Më të lexuarat

India ka testuar një raketë bërthamore me fuqi balistike, nga një bazë ushtarake në ishullin e Wheeler në shtetin e Orissa në bregun lindor.Lajmin e publikoi agjencia “Pti” duke cituar burime të departamentit të Mbrojtjes.

Raketa, e serisë Agni-1, ka një gamë prej 700 kilometrash dhe është e pajisur me një sistem të sofistikuar të navigimit.

Kjo ishte një provë rutinë, siç thanë shkencëtarët e organizatës Defense Research Develompent.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit