15.4 C
Pristina
Monday, October 18, 2021

Hapja e Librarisë Zenit, aktivitet i rrallë dhe tejmase i veçantë në Dibrën e Madhe

Më të lexuarat

Në Dibër dje ndodhi një ndodhi jo e zakontë, një aktivitet i rrallë dhe për nga vlera tejmase i veçantë, mirëpo nuk mbulohet mediatikisht nga shtëpitë mediatike shqiptare, sepse nuk ka të bëj me politikën ose shoubizin. Dje ishte ditë e madhe për Dibrën e Madhe, sepse u pasurua me njê projekt që kahmoti i ka munguar. Ishte hapja e librarisë Zenit, qoftë kjo librari njē Zenit i arritur i Dibrës. Allahu i shpërbleftë inicijatorët, organizatorët, donatorët, përkrahësot dhe ata që do e ndihmojnë duke blerë libranë këtë kënd të jashtëzakonshëm, libraria Zenit.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit