16.9 C
Pristina
E premte, 18 Qershor, 2021

Hapet ura e varur më e gjatë në botë

Më të lexuarat

Portugalia ka hapur urën e varur më të gjatë në botë. Ura për këmbësorë, në Arouka, mbahet nga kabllo të rënda çeliku, dhe ka një gjatësi prej 516 metrash. Ajo ndodhet mbi një kanion, në lartësi prej 175 metrash.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit