12.1 C
Pristina
E enjte, 13 Maj, 2021

Haiti sërish në rrezik

Më të lexuarat

Haiti sërish është në ethe për shkak të kërcënimit të fundit nga stuhia “Isaac”.

Erërat e fuqishme dhe shiu kanë shkaktuar sërish vërshime në këtë vend, i cili ende nuk është rimëkëmbur nga tërmeti vdekjeprurës i vitit 2010.

Sipas parashikimeve vendi kërcënohet sërish nga reshjet e mëdha që mund të shkaktojnë rrëshqitje dhe përmbytje.
Ndërkaq sipas grupeve humanitare, rreth 400 mijë haitianë ende jetojnë në kampe të improvizuara pas tërmetit të vitit 2010. /Indeksonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit