35.8 C
Pristina
E premte, 30 Korrik, 2021

Grafite kundër Ferid Aganit në Ferizaj

Më të lexuarat

Nuk kanë të ndalur shpifjet dhe etiketimet me fjalën “vehabist”, pre tyre tani është bërë edhe Ferid Agani.

Ditëve të fundit në disa pika qarkulluese në Ferizaj dhe në disa objekte shkollore janë shkruar grafite me përmbajtje kundër liderit të PD-së, Ferid Aganit, si dhe janë bërë thirrje kundër “vahabistëve”. Po ashtu, janë parë pano të ‘shkarravitura”,me portretin e kandidatit të PD-së, për kryetar të Ferizajt . Deri më tash asnjë asociacion zyrtar apo partiak nuk ka reaguar ndaj këtyre grafiteve, edhe pse disa prej tyre janë në objektet përreth sheshit të qytetit. Ndërkaq askush nuk ka marrë përgjegjësinë për shkruarjen e tyre.

“Vdekje Ferid Aganit, vehabist” ,kanë qenë fjalët e shkruara. /kohaislame

 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit