-0.6 C
Pristina
Tuesday, January 31, 2023

Google Maps, pamje në 45 shkallë

Më të lexuarat

Gjatë kësaj jave, Google ka filluar të lëkund imazhet më të reja të shërbimit të saj, Google Maps, duke u siguruar përdoruesve një pamje më tri-dimensionale për eksplorimin e 13 qyteteve amerikane dhe 2 vendeve tjera ndërkombëtare.
Këto qytete , shtete që ofrojnë pamje në 45 shkallë brenda Google Maps, janë: Adelaide, Australia; Cordoba, Argjentina, lokacionet brenda SHBA’ve, si Atlanta, Canyon Lake, Charleston, Dallas, Houston, Lakeland, Lubbock, Orlando, Port Charlotte, Roanoke, San Luis Obispo, Smyrna, dhe Walker.

Për ta përdorur versionin e ri të shërbimit, ju duhet ta lejoni instalimin e ri të Google Maps, dhe më pas të përdorni shërbimin i cili i rrotullon qytetet në 45 shkallë. /Telegrafi/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit