12.7 C
Pristina
Monday, February 26, 2024

Erdogan në Twiter: Ejani të largohemi nga kjo e keqe e quajtur duhan

Më të lexuarat

Që nga dita e djeshme presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan është në Twiter, njofton milliyet.

Ai në rrjetin social ndau cicërimin e mëposhtme:

“Duhani ju dëmton juve dhe ata që janë afër jush. Çdo vit nga duhani vdesin 6 milion njerëz në botë dhe 600 mijë të tjerë vdesin duke thithur duhanin në mënyrë pasive. Për gjenerata të shëndetshme, për një të ardhme të ndritur të shtëpive tona ejani t’i largojmë këto shprehi të këqija nga jeta, duke filluar nga duhani.”

(Islampress)

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit