27.6 C
Pristina
E enjte, 5 Gusht, 2021

Erdoan për masakrën në Hula: Tallje me botën

Më të lexuarat

Vlerësimin lidhur me masakrën në Hula të Sirisë Kryeministri Rexhep Tajip Erdoan e bëri gjatë fjalës që mbajti sot në mbledhjen e grupit të partisë së tij në parlament.

“I dënoj me forcë dhe i mallkoj këto sulme çnjerëzore”. Edhe durimi ka një kufi. Këto masakra janë një tallje e hapur me botën”, – u shpreh Erdoan./mesazhi/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit