16.2 C
Pristina
Thursday, September 16, 2021

ERDOAN KËRKON SËRISH KREUN E PARTISË PËR DREJTËSI DHE ZHVILLIM

Më të lexuarat

Kryeministri turk, Rexhep Tajip Erdoan deklaroi se do të kandidonte sërish për postin e kryetarit të Partisë në pushtet për Drejtësi dhe Zhvillim (AKP).

Rexhep Tajip Erdoan do të jetë kandidat i vetëm për postin e kryetarit të Partisë AK në kongresin e rregullt të saj, që do të zhvillohet më 30 shtator.

Pas zgjedhjeve më 12 qershor të vitit 2011, ku Partia për Drejtësi dhe Zhvillim korri një fitore të bindshme, Erdoan kishte deklaruar se nuk do të kandidonte më për lider të partisë.

“Ashtu si e ripërtërimë Turqinë, do ta ripërtërijmë edhe partinë tonë”, u shpreh Erdoanroi se do të kandidonte sërish për postin e kryetarit të Partisë në pushtet për Drejtësi dhe Zhvillim (AKP).trt/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit