24.7 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Dyshja e Leicester City solidarizohen me Palestinën

Më të lexuarat

Dyshja e Leicester City Hamza Choudhury dhe Wesley Fofana zbuluan një flamur Palestinez gjatë festimeve të tyre të finales së Kupës FA në një demonstrim të solidaritetit me popullin Palestinez në këto ditë të vështira për ta.
Leicester siguroi fitoren e tyre të parë ndonjëherë në Kupën FA falë një goli nga Youri Tielemans.
Siç është shumë e zakonshme gjatë festimeve të titullit, lojtarët e palës fituese nxorën flamuj të kombeve të tyre për ti shfaqur gjatë ngritjes së trofeve. Dhe ndërsa ata bënë xhiron e tyre të nderit, Choudhury dhe Fofana – të dy myslimanë – u panë duke mbajtur një flamur Palestinez lart e të cilin pastaj Choudhury e vuri në supe. /mesazhi.com

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit