27.6 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Dubai: Pishina më e thellë në botë

Më të lexuarat

Të luash shah apo futboll tavoline, të eksplorosh shpellat dhe të zbulosh një qytet të nënujshëm – të gjitha në një thellësi nënujore prej 60 metrash. Dubai ka thyer rekordet përsëri, me pishinën më të thellë në botë, e cila përmban 14.6 milionë litra ujë të freskët, sa gjashtë pishina olimpike.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit