13.8 C
Pristina
Wednesday, May 31, 2023

Dimri në pranverë: skena të pazakonta nga Turqia

Më të lexuarat

Ç’ndodh kur trashësia e borës shkon në shtatë metra?

Në Yuksekova të Hakkarit, Turqi, ekipet po punojnë për të pastruar një rrugë ku trashësia e borës arrin deri në shtatë metra vende-vende.

Në Hakkari, ku dimri është i ashpër, ekipet e Departamentit të Shërbimeve të Rrugëve dhe Trafikut të Administratës Speciale Provinciale vazhdojnë përpjekjet e tyre për të luftuar borën në pranverë.

Pesë ditë më parë, ekipet nisën pastrimin e borës për të hapur rrugën në zonën e Yuksekov. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit