21.2 C
Pristina
Tuesday, July 16, 2024

Bisedimet me Iranin te vazhdojnë

Më të lexuarat


 bisedimet e para direkte bërthamore pas 15 muajsh në mes Iranit dhe anëtarëve të përhershëm të OKB-së 

Këshillit të Sigurimit, nuk është përparim: Një datë e dytë ka qenë vend i mirë.

Në mosmarrëveshjen bërthamore jiranische Teheranit të programit dhe të komunitetit ndërkombëtar kanë kapërcyer 

rrugë pa krye. Pas një raundi i parë ibisedimeve në Stamboll, politika e jashtme BE-shefi Catherine Ashton 

ishteoptimist. Për 23 Maj është një tjetër intervistë  Bagdad të Irakut kapitale ka qenëdakord, Ashton tha në 

Stamboll, pas bisedimeve me udhëheqjen iraniane./kohaislame/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit