29.6 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Bie numri i emigrantëve që tranzitojnë në Maqedoni

Më të lexuarat

Nga stacioni hekurudhor në Gjevgjeli drejt Tabanocit ka udhëtuar një tren me rreth 600 emigrant, që tregon se sot është dita e tretë nga ulja e numrit të emigrantëve që vijnë nga Greqia drejt Maqedonisë.

Nga stacioni hekurudhor informojnë se, natën e kaluar nga Gjevgjelia drejt Tabanocit kanë bartur tri trena special me rreth 2 200 emigrant.

Numri i emigrantëve është zvogëluar në bazë të të dhënave nga UNHCR dhe Kryqi i Kuq. Ata thonë se në vendin tonë mbrëmë kanë tranzituar 2600 emigrant, duke marrë parasysh edhe ata që kanë udhëtuar me autobus dhe taksi vetura.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit