18.2 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Besa Maloku, shkencëtarja e suksesshme e nivelit botërorë, të cilën mbulesa nuk e pengoj as në dije as në karrierën prestigjioze ndërkombëtare

Më të lexuarat

Besa Maloku vlerën e arsimit e mësoi bashkë me shkronjat e para në shkollë si refugjate. Entuziazmi për dijen dhe shkencën u kultivua në familjen e saj, ku të gjithë ishin të përkushtuar për dijen. Nga Kosova ajo vazhdoi rrugëtimin e saj drejt SHBA-së, për tu kthyer në Zvicërr pë karrierë e punë. Kohë më parë ajo ka filluar punën në kompaninë “Lonza”, si shkencëtare. Rruga mes këtyre etapave ka një histori në mes. Për më tepër, shiheni videon….

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit