12.5 C
Pristina
Thursday, February 29, 2024

Bereqeti në Gjakovë ndihmon nevojtarët për 15 vjetorin e pavarsisë

Më të lexuarat

Bereqeti në Gjakovë ndihmon nevojtarët për 15 vjetorin e pavarsisë


Me rastin e 15 vjetorit të pavarsisë së shtetit tonë, Shoqata Humanitare “Bereqeti” në kuadër të Këshillit të Bashkësisë Islame në Gjakovë, sot ka shpërndarë 150 pako ushqimore për familjet me jetimë, nëna vetushqyese, të moshuar që jetojnë vetëm dhe familje me asistencë sociale.

Këto pako u siguruan nga organizimi i bamirësve të cilët jetojnë në Belgjikë, në krye me Agron Binaku.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit