3.7 C
Pristina
E martë, 20 Prill, 2021

BE: Greqia duhet të planifikojë zbatimin e kursimeve

Më të lexuarat

Përgjegjësi i lartë i Bankës Qendrore të BE, ka theksuar se Greqia duhet të planifikojë zbatimin e kursimeve, që është pjesë e programit të reformave për të mbetur në Eurozonë.

Qeveria e re e Greqisë ka njoftuar se ka për qëllim të reduktojë disa taksa dhe do të aplikojë politike të ashpra ekonomike.

Politika joefikase e kursimit në Greqi si dhe rritja e numrit të papunëve në këtë vend, janë probleme me të cilat ballafaqohet vendi anëtar i Bashkimit Evropian.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit