24.4 C
Pristina
Wednesday, September 27, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

11210 POSTIME
0 KOMENTET

Zëri shqiptar mes serbëve: Përgjegjësia e Perëndimit në ngjarjet e fundit

Shaip Kamberi: Ja pasojat kur tolerohet “bota serbe” Sulmi terrorist në Kosovë ka ardhur për shkak të flirtimit të Perëndimit me nacionalizmin serb, pohoi kështu...

Rama për Serbinë: Koha ta ndajë mendjen…

Reagim me një “miniçarçaf” pasi Lista Serbe shpalli ditë zie për terroristët e saj Kryeministri Rama reagoi me një shkrim në platformën X pasi Lista...

Sulmi terrorist në veri, ambasadori Hovenier: Është kryer nga një grup profesionistësh

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka folur sot për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovës, në Banjskë të...

Arrestohen edhe dy persona në veri, shkon në tetë numri i tyre – konfiskohen edhe armë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar edhe dy persona të tjerë në veri si dhe ka konfiskuar sërish arsenal armësh. Në...

Milan Radoiçiq në mesin e sulmuesve terroristë në veri, a duhet të shpallet Lista serbe organizatë terroriste?

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka publikuar sot një video të sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit, ndërkaq...

Sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës, Stano: Përgjegjësit duhet të dalin para drejtësisë

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka reaguar sot lidhur me sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit kundër Policisë së Kosovës. Stano në një deklaratë për...

“Dëgjuam fjalë të zbrazëta nga Vuçiqi – radhën e ka BeH”: Mediumi serb me një analizë për ngjarjet në Kosovë dhe për përhapjen e...

Zhvillimet e fundit në veri të Kosovës kanë marrë vëmendjen edhe të mediave në Serbi, sidomos rreth faktit se atje, siç thuhet, shkaktuan ankth...

Si financohen, armatosen dhe si kanë transportuar armë? Deputetja britanike analizon situatën pas sulmit terrorist në veri

Deputetja britanike, Alicia Kearns ka reaguar pas sulmit terrorist në veri të vendit ndaj Policisë së Kosovës, gjersa theksoi se trendi i kohëve të...

Policia e Kosovës u shpërndan pako ushqimore familjeve serbe në Banjskë të Zveçanit

Në fotografitë e publikuara në rrjetet sociale shihen banorët serbë duke pranuar pakot ushqimore, transmeton Telegrafi. Në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator ndodhën...

Flakët shkrumbojnë një xhami në Suedi

Një fqinj nën akuzë për zjarrvënie të qëllimshme Zjarri që shpërtheu në xhaminë në qytetin Arby në Eskilstuna të Suedisë ka shkaktuar dëme të mëdha...

Latest news