18.7 C
Pristina
Saturday, May 28, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

6698 POSTIME
0 KOMENTET

Protestë tipike e majtë në Selanik: anarshi e gjallë!

Luftë me Policinë, kundër Policisë në Universitete Policia e Selanikut shpërndau një masë njerëzish që sulmuan forcat e rendit gjatë një proteste kundër planit të...

“Turqia është një aktor i rëndësishëm në luftën kundër dezinformimit”

Gazetarët nga Afrika dhe Turqia diskutuan për sfidat me të cilat përballen gazetarët pas pandemisë së COVID-19 në një samit të medias në metropolin...

Gjyqi për 115 ushtarë rusë që refuzuan luftën në Ukrainë

Problemet në frontin e agresorit Një gjykatë ushtarake ruse në Kabardino-Balkaria ka lënë në fuqi shkarkimin e 115 ushtarëve për refuzimin e pjesëmarrjes në sulmin...

Cili është kufiri i moshës për të blerë armë në SHBA?

Pushkët AR-15, nga ushtria në duar civilësh Pas të shtënave masive vdekjeprurëse në Uvalde, Teksas dhe Buffalo, Nju Jork, Shtetet e Bashkuara po debatojnë gjithnjë...

Kancelari gjerman porosit Rusinë: Nuk do të diktoni kushtet për arritjen e paqes në Ukrainë

Kancelari gjerman Olaf Scholz, ka thënë dje në ditën e fundit të Forumit Ekonomik Botëror (WEF) në Davos, se Rusia nuk do të diktojë...

Mobilizohen liderët politikë nga të gjitha trojet shqiptare, kërkojnë votën për Shaip Kamberin

Shaip Kamberi është kandidati i vetëm shqiptar që ka mbetur në garë dhe ka gjasa reale për të fituar mandatin e deputetit në Kuvendin...

A do futet Mali i Zi në “Open Ballkan”?

Abazoviç, reagim ndaj një ftese nga Vuçiç Po bëhet mëse e qartë se Mali i Zi, nën qeverisjen e shqiptarit Dritan Abazoviç, do i bashkohet...

Fytyra e vërtetë e ateizmit

Fytyrën e vërtetë të ateizmit e ka shprehur më së miri Wootton-i, kur ka shpjeguar lidhjen ndërmjet ateizmit dhe imoralitetit, një lidhje aq e...

TIKA mbështet me pajisje teknike kanalin e bashkësive etnike në Radio Televizionin e Maqedonisë

Në ceremoninë e ndarjes së pajisjeve mori pjesë koordinatori TIKA-s në Shkup, Halim Ömer Söğüt, kryeredaktor i kanalit dokumentar pranë RTM-së, Eran Hasip si...

3 këshillat e shejh Albanit për nxënësin e tij

“Një ditë pasi fala namazin e sabahut në xhaminë time, shkova në shtëpinë e shejh Albanit, Allahu e mëshiroftë dhe si zakonisht e gjeta...

Latest news