33.3 C
Pristina
E mërkurë, 23 Qershor, 2021

Arrin Firefox 12

Më të lexuarat

Mozilla lëshoi në distribucion versionin final të shfletuesit të vet të Internetit Firefox 12.

Shfletuesi sjell vetëm ndryshime të vogla në krahasim me versionin paraprak, e në mesin e risive janë përditësimi më i thjeshtë dhe centrimi i rezultateve gjatë kërkimit të termave në një faqe (Find in Page).

Aty janë edhe mundësia e shkarkimit të fajllave me kopjimin e URL-së së tyre në download manager, implementimi i disa vetive të reja të CSS-së (column-fill dhe text-align-last), implementimi eksperimental i përkrahjes për objektet ECMAScript 6 Map dhe Set dhe zgjidhja e problemit të rënies së performancave në disa raste për WebGL në sistemin operativ Mac OS X.

Ky version i Firefox është edhe i fundit për shfrytëzuesit që kanë sistemin operativ Windows 2000 dhe Windows XP SP1. Firefox 12 për momentin mund të shkarkohet nga faqet zyrtare, e së shpejti do të jetë në dispozicion përmes sistemit të përditësimit brenda vet shfletuesit./telegrafi/kohaislame/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit