15.4 C
Pristina
Sunday, August 14, 2022

Arrestohet për ryshfet kreu i komisionit të Medias në Kosovë

Më të lexuarat

Policia e Kosovës ka arrestuar sot drejtuesin e Komisionit të Pavarur të Mediave, Luan Latifi. Ai është arrestuar pasi akuzohet për ryshfet. Luan Latifi në gusht të vitit 2019 ishte emëruar në këtë post.

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se ka ndaluar edhe drejtorin e Administratës dhe Financave në Komisionin e Pavarur të Mediave (KPM) nën dyshimin për ryshfet.

Sipas dyshimeve fillestare, Arben Bilalli, dyshohet se ka marrë ryshfet 8 mijë euro me premtimin që do të ndikojë në mosndëshkimin e një subjekti për një shkelje të pretenduar./ Abcnews.al

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit