2.5 C
Pristina
E diel, 18 Prill, 2021

Arbana Xharra dhe Daja i tij, mos e le pa e pa këtë video të dajës së Arbanës (Video)

Më të lexuarat

Kjo video është bër në vitin 1996 kur Kosova ishte nën thundrrën e hekurt të regjimit serb të Sllobodan Millosheviqit. Deri sa shqiptarët vriteshin e masakroheshin gjithandej, Fran Nikolbibaj nga fshati Brekovac i Gjakovws, në radiotelevizionin shtetëror të Serbisë, tregonte se sa shumë e respekton dhe e don Sllobodan Millosheviqin.

Në këtë video ai madje thotë se fotografinë e Milloshit e mban te koka, në dhomën e gjumit. Ndryshe, Fran Nikolbibaj eshte daja i gazetares së njohur kosovare, Arbana Xharra. Video-ja shpalos shkakun se pse Arbana Xharra përkrah partitë shqiptare në Maqedoni që vijojnë politikën e Sllobodan Millosheviqit, siç është BDI e Ali Ahmetit. BDI është në koalicion me Partinë Socialiste të Maqedonisë, partner zyrtar i Partisë Socialiste Serbe të Sllobodan Millosheviqit./ GazetaImpakt

 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit