11.1 C
Pristina
E martë, 11 Maj, 2021

Aleppo nën zjarr (video)

Më të lexuarat

Ndërkohë raportohet për luftime të ashpra për kontrollin e Aleppos.

Ushtria Siriane thuhet se është duke përdorur helikopterë e edhe avion në sulmet ndaj popullit. Nëse kjo vërtetohet do të jetë hera e parë që sulmet janë bërë me avion gjatë sulmeve të vazhdueshme ndaj fshatrave dhe qyteteve anembanë Sirisë.

Numri i të vrarëve në Siri tanimë është rreth 20.000 shumica prej tyre civilë raportojnë aktivistët lokal, ndërsa dhuna nuk ka të ndalur.
Forcat popullore kryengritëse janë në rritje e forcim në mbarë vendin dhe janë në “hapat e parë të çlirimit të vendit” siç thonë ata. /mesazhi/kohaislame

 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit