11.1 C
Pristina
E martë, 11 Maj, 2021

AL-KAIDA TENTON PËR TË PESTËN HERË TË VRASË MINISTRIN JEMENAS TË MBROJTJES

Më të lexuarat

Në kryeqytetin Sana të Jemenit është organizuar një sulm me bomba kundrejt autokolonës së Ministrit të Mbrojtjes.

Në sulm kanë humbur jetën 8 roje të ministrit të mbrojtjes dhe 5 civilë.

Në sulmin e organizuar me një automjet të ngarkuar me bomba, në shënjestër ishte Ministri i Mbrojtjes Muhammed Nasir Ahmed.

Bomba shpërtheu në kohën që autokolona filloi të lëvizë.

Në shpërthim makina e rojeve u hodh në erë.

Ndërsa Ministri i Mbrojtjes që ndodhej në një automobil të blinduar ka shpëtuar pa marrë plagë.

Ndërkohë që Ministri i Mbrojtjes Nasir Ahmed ka arritur një sukses të madh në luftën e tij 1 vjeçare kundër organizatës terroriste Al Kaeda, ka shpëtuar më parë nga 4 atentate të organizuara nga kjo organizatë.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit