3.7 C
Pristina
E martë, 20 Prill, 2021

Aksidenti në Himarë, 3 vajza ende rëndë. Shkak i tragjedisë, dyshohet një defekt në autobus

Më të lexuarat

Pak ore nga aksidenti tragjik që i mori jetën 13 personave dhe la të plagosur 20 të tjerë, nisen edhe hetimet për të zbuluar shkakun e aksidentit. Ekspertët janë fokusuar në dy drejtime për të hedhur dritë mbi shkakun e aksidentit fatal.

Sipas të dhënave paraprake dyshohet se shkaku më i mundshëm i ngjarjes së rëndë automobilistike është një defekt teknik i mjetit, në sistemin e drejtimit apo atë të frenimit, çka pritet të konfirmohet nga raporti i kontrollit auto-teknik. Nuk përjashtohet edhe mundësia e një gjendje infarkti që mund të ketë drejtuesi i autobusit, Pëllumb Çela, i cili humbi jetën./BS/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit