5.7 C
Pristina
E enjte, 15 Prill, 2021

Aksident në nëndetësen bërthamore amerikane

Më të lexuarat

Shtatë marinarë mbetën të plagosur, pasi një zjarr përfshiu një nëndetëse bërthamore amerikane në portin e Mejnit, konfirmuan të enjten burime zyrtare.

Një zëdhënës i ushtrisë informoi se reaktori bërthamor i “USS Miami” nuk ishte vendosur në punë në momentin e aksidentit dhe nëndetësja është deklaruar e sigurt.

Zjarri nisi mbrëmjen e së mërkurës dhe u shua vetëm në orët e para të mëngjesit të së enjtes.

Arsyeja e zjarrit, që përfshiu pjesën e përparme të nëndetëse, është ende nën hetim.

”USS Miami” ndodhet në portin e Mejnit që prej muajit mars, pasi po i nënshtrohet punimeve të mirëmbajtjes.

Pesë prej të plagosurve ishin zjarrëfikës./tch/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit