5.7 C
Pristina
E enjte, 15 Prill, 2021

UNMIK-u pas dy javësh largohet nga veriu

Më të lexuarat

Pas hapjes së Zyrës Administrative të Qeverisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, ekzekutivi i vendit e ka njoftuar shefin e UNMIK-ut, Farid Zaarif, se Zyra Administrative do të funksionalizohet Brenda dy javësh.

Ndërkohë, Kuinti dhe Qeveria, presin që deri atëherë UNMIK-u t’i transferojë të gjitha dokumentet, të dhënat dhe materialet tjera nga Zyra e krijuar nga Qeveria, shkruan koha.
Në zyrë do të mund të punësohen të gjithë serbët që kanë punuar ë UAM, por jo edhe ata që kanë punuar njëkohësisht në strukturat paralele.
E zyrtarët e misionit të UNMIK-ut, nuk e kanë pritur edhe aq mirë këtë lajm, duke thënë se presin diskutime të mëtutjeshme me autoritetet e Kosovës dhe faktorët e tjerë. /Indeksonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit