25 C
Pristina
E diel, 20 Qershor, 2021

WhatsApp tani në dispozicion edhe në kompjuter

Më të lexuarat

Shërbimi shumë i popullarizuar për mesazhe, WhatsApp, është bërë i gatshëm për t’u përdorur edhe në kompjuter.

 

Kompania nën pronësinë e Facebook ka kumtuar lajmin nëpërmjet një njoftimi në blogun e saj zyrtar.

“Platforma jonë në Web është vetëm një shtesë e ngjashme me atë në celularin tuaj: WhatsApp në Web shfaqë bisedat dhe mesazhet nga celulari juaj – që do të thotë se të gjitha mesazhet do të jenë edhe në Web edhe në celularë”, thuhet në njoftim.

 

Përdoruesit e celularëve (përveç iPhone-ve) të cilët kanë dëshirë të lidhen me WhatsApp duke përdorur shfletuesin duhet të shkojnë në https://web.whatsapp.com.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit