14.3 C
Pristina
E premte, 14 Maj, 2021

Thaçi: Të gjithë shqiptarët kanë respekt për Shtëpinë Saud

Më të lexuarat

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në ceremoninë e ngushëllimeve për vdekjen e Mbretit Abdullah në Arabinë Saudite.

Ai ka ngushëlluar Mbretin Salman bin Abdulaziz Al Saud në emër të shtetit të Kosovës dhe popullit të Kosovës për “vdekjen e njërit prej burrështetasve më të mëdhenj të botës arabe”.

“Mbreti i ndjerë Abdullah morri vendimin e hershëm për njohjen e Kosovës por ka ndihmuar shumë edhe në lobimin për njohje në Gjirin Persik dhe Organizatën e Bashkëpunimit Islamik. Kosova në veçanti, por edhe bota më e gjerë shqiptare, ka respekt për Shtëpinë Saud dhe ndihmën e madhe që ka ofruar për shtetet tona”, ka theksuar Thaçi./koha/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit