6.9 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

Thaçi largon Edita Tahirin nga dialogu

Më të lexuarat

Dje lehtësuesi bisedimeve Kosovë-Serbi, Robert Cooper ishte në Kosovë.

Ai u takua me kryeministrin Thaçi dhe me disa ministra. Por në takim mungoi shefja e ekipit negociator të Kosovës, Edita Tahiri.
Ajo nuk ishte ftuar në takim nga shefi i saj, kryeministri Hashim Thaçi, shkruan koha.
Zëvendëskryeministrja Edita Tahiri, nuk është më përfaqësuese e Kosovës në dialogun me Serbinë. Ajo është lënë jashtë këtij procesi nga kryeministri Thaçi./Indeksonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit