14.7 C
Pristina
Monday, September 20, 2021

Tërmet i fuqishëm është regjistruar në Filipine – “Dritaret po dridheshin, ishte e frikshme”

Më të lexuarat

Një tërmet me madhësi 6.6 të shkallës Rihter u regjistrua në Filipine.

Tërmeti u regjistrua midis ishullit Mindoro dhe kryeqytetit filipinez, Manila.

Epiqendra u raportua në një thellësi prej 173 kilometrash.

Ende nuk ka asnjë informacion në lidhje me rrezikun e ndonjë cunamit.

“Zgjati për gjysmë minutë, mobiljet po lëkundeshin”, “u zgjova, dritaret po dridheshin. E frikshme”, shkruanin banorët filipinas në komentet në faqen e shërbimit EMSC. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit