2.7 C
Pristina
Saturday, December 9, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Ezani

Pse ezani fillon me “Allahu Ekber”

A e ke pyetur ndonjë ditë veten, se pse ezani fillon me shprehjen Allahu Ekber (Allahu është më i madhi), dhe nuk fillon me...

A lejohet të bëhet ikameti si ezani?

A lejohet të bëhet ikameti si ezani? ♦️Përgjigje: Në Islam njihen dy lloje ezanësh e dy lloje ikametesh dhe që të gjitha të sakta përmendura...

Latest news