29.7 C
Pristina
E enjte, 5 Gusht, 2021

Tadiqi: Nikoliq të paraqes planin për Kosovën dhe ekonominë

Më të lexuarat

Boris Tadiq duket se do të jetë Kryeministri i radhësh serb. Ai ka marrë mbështetjen edhe nga këshilli drejtues I Partisë Demokratike ët Serbisë që të pranoj postin që I është ofruar nga Partia Socialiste e Serbisë.

Ai në këtë rast ka paralajmëruar edhe ndryshime në partinë e tij. “Jemi duke biseduar që të formojmë shumicë parlamentare. Jam gati dhe dua që të marr përgjegjësinë për ta drejtuar Qeverinë e Serbisë nën kushtin që ajo të luftoi kundër varfërisë, papunësisë, krimit ët organizuar korrupsionit”, tha Kryetari i demokratëve serb, Boris Tadiq, raporton Blic.
Ai në mbledhjen e këshillit të partisë së ti ka thënë se është i gatshëm që ta udhëheq Qeverinë edhe me kushtin partia demokratike në qeverinë e re të ndajë përgjegjësinë e vetë që të punoi në grup dh që të qëndroi në mbështetje të tij.
Tadiqi përgjegjësit për Kosovën ia ka lënë kreut ët shtetit. “Nikoliq të paraqes planin për Kosovën dhe Ekonominë”, ka thënë Tadiq.
Ai ka shtuar se nuk pret që Nikoliq të udhëheq bisedimet teknike, por duhet që të marrë iniciativë që ta realizoi premtimin që e bëri gjatë zgjedhjeve. /Indeksonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit