6.9 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

Sot priten vendimet për rastin e dhunës në Kuvendin e Maqedonisë

Më të lexuarat

Të akuzuarit Trajko Veljanoski, Mile Janakieski, Spiro Ristovski dhe Vladimir Atanasovski sot do të presin vendimin për dënim për ngjarjet në Kuvendin e Maqedonisë që ndryshe njihet si “Organizatorët për 27 prillin”, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Prokuroria ka thënë qëndrimin e saj duke ju veshur fajësinë ndërsa të akuzuarit në seancën për fjalët e fundit thanë se nuk ndjehen fajtorë për ngjarjen më të turpshme për demokracinë në vend, ku u sulmuan deputetët gjatë ndrrimit të pushtetit.

“Rrezikim terrorist i rendit kushtetues” është kualifikimi i kësaj lënde për të cilët pritet vendim për ish-zyrtarët e OBRM-PDUKM-së. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit