21.9 C
Pristina
E mërkurë, 16 Qershor, 2021

SIRI – OJQ: TË PAKTËN 23 USHTARË TË VRARË NGA LUFTIMET KUNDËR KRYENGRËTISVE

Më të lexuarat

Të paktën 23 ushtarë të trupave siriane humbën jetën sot, gjatë luftimeve të rënda kundër opozitarëve në Rastane, një qytet në provincën e Humusit, në qendër të Sirisë, bëri të ditur Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut, “OSDH”.

“Dhjetëra ushtarë të tjerë u plagosën dhe tre tanke të ushtrisë u shkatërruan gjatë luftimeve”, theksoi “OSDH”./trt/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit