SIRI – OJQ: TË PAKTËN 23 USHTARË TË VRARË NGA LUFTIMET KUNDËR KRYENGRËTISVE

0
60

Të paktën 23 ushtarë të trupave siriane humbën jetën sot, gjatë luftimeve të rënda kundër opozitarëve në Rastane, një qytet në provincën e Humusit, në qendër të Sirisë, bëri të ditur Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut, “OSDH”.

“Dhjetëra ushtarë të tjerë u plagosën dhe tre tanke të ushtrisë u shkatërruan gjatë luftimeve”, theksoi “OSDH”./trt/kohaislame