-0.9 C
Pristina
Friday, January 27, 2023

SIRI – ANNAN: PËRGJEGJËSIT PËR MASAKRËN NË HULA DUHEN NDËSHKUAR

Më të lexuarat

Kofi Annan u takua sot me kriminelin Bashar Al Asad njoftoi sot agjencia shtetërore e lajmeve Sana.

” Assadi priti emisarin e OKB-së dhe Lidhjes Arabe, Kofi Annan”, njoftonte Sana.

Vizita e Annan zhvillohet pak ditë pas masakrës në Hula, në qendër të Sirisë, ku 108 persona mbetën të vdekur, ndërkohë ai u shpreh ”i tmerruar nga ngjarja” dhe i bëri thirrje kujtdo që zotëronte armë, rrjedhimisht jo vetëm forcave qeveritare, që të bashkëpunonin për një zgjidhje paqësore të situatës tepër kritike në vend.
Annan po ashtu kërkoi që përgjegjësit për masakrën në Hula të mos mbeteshin pa u ndëshkuar./kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit