5.7 C
Pristina
E enjte, 15 Prill, 2021

Protestuesit egjiptian i vënë zjarrin selisë së kandidatit për president Shefik

Më të lexuarat

Zjarri ishte vënë nga një grup i protestuesve dhe nuk ka të lënduar.

Një grup protestuesish egjiptian ia vënë zjarrin selisë elektorale të kandidatit presidencial Ahmed Shafiq të hënën në Kairo, pasi ish kryeministri i Egjiptit do të vazhdoj në raundin e dytë të votimeve.
Televizioni “Al-Hajat” transmetoi imazhet e zjarrit duke thënë se zjarri i ishte vënë zyrës elektorale të Shefik në Kairo në rrethinën Dokki. Zjarri ishte vënë nga një grup i protestuesve dhe nuk ka të lënduar.
Shefik ishte Kryeministri i fundit i regjimit të Hosni Mubarak dhe suksesi i tij në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale ka zemëruar protestuesit, të cilët e konsiderojnë atë si simbol i udhëheqjes së presidentit të rrëzuar. Shefik do të përballet me kandidatin e Vllezërve Musliman, Mursi me 16-17 Qershor./todayszaman/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit