14.7 C
Pristina
Saturday, August 6, 2022

Shkrimtari izraelit: Bombardimi i Gazës shans që Lapid të jetë një ‘maço’

Më të lexuaratGideon Levy, komentator dhe shkrimtar izraelit për gazetën izraelite Haaretz, i tha Al Jazeeras se bombardimi i Gazës është bërë një mënyrë që politikanët izraelitë të tregojnë ‘forcën’ e tyre përpara zgjedhjeve.

“Unë jam shumë i dyshimtë se ka të bëjë me zgjedhjet,” tha Levy, duke folur me Al Jazeeran përmes një video-lidhjeje.

“Çdo kryeministër duhet të provojë veten, veçanërisht nëse vjen nga qendra e majtë në Izrael. Dhe ne kemi një kryeministër të ri dhe ai dëshiron të tregojë se është maço si të gjithë ish-kryeministrat. Të gjitha këto janë justifikime shumë të këqija për të shkuar për një raund tjetër në Gaza.”

/mesazhi/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit