27.6 C
Pristina
E enjte, 5 Gusht, 2021

SHBA-JA GODET SËRISH PAKISTANIN

Më të lexuarat

Sipas zyrtarëve të sigurisë sulmi është kryer në dy objektiva të ndarë në qytezën Hassohel të Veziristanit Verior, provincë që ndodhet në kufirin me Afganistanin.

Njoftohet se populli pas sulmeve ajrore ka dalë jashtë nga shtëpitë dhe është përfshirë nga frika dhe paniku.

Gjatë javës së fundit vihet re një intensifikim i sulmeve ajrore që avionët amerikanë pa pilotë kryejnë në territorin e Pakistanit.

Në provincën e Veziristanit Verior,  gjatë javës së fundit janë realizuar 6 operacione ajrore./trt/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit