1.2 C
Pristina
E premte, 16 Prill, 2021

Serbia, interes për rindërtimin e Irakut

Më të lexuarat

Serbia ka ndërmend të marrë pjesë në rindërtimin e Irakut, duke ndërtuar infrastrukturën, spitalet dhe vepra të tjera.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Mbrojtjes, Aleksandar Vuçiç, i cili ka shprehur interesin e Beogradit për të bashkëpunuar me Bagdadin në fushën e mbrojtjes.

Këtu bëhet fjalë si në eksportimin e armatimeve dhe produkteve të tjera të industrisë ushtarake, ashtu dhe në stërvitjen e oficerëve dhe specialistëve irakenë në Serbi.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit