5.9 C
Pristina
Monday, March 4, 2024

Serbët në veri do të protestojnë kundër politikës së Vuçiqit

Më të lexuarat

Iniciativa Qytetare “Mbijetesa serbe” ka apeluar për pjesëmarrje sa më të madhe në protestën e së mërkurës që do të mbahet në veri të Mitrovicës.

Sipas organizatorëve, protesta do të mbahet kundër siç e quajnë politikës destruktive të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq në bisedime dhe pranimit pa kushte të marrëveshjes së re.

Protesta do të mbahet të mërkurën më 25 janar në ora 15:30 në shëtitoren “Mbreti Pjetër” në veri të Mitrovicës. /kp/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit