10.4 C
Pristina
E diel, 9 Maj, 2021

Serbët, hajna të mëdhenj edhe në Austri

Më të lexuarat

Nikolla Bellopavlloviq (24), i plagosur në të shtëna armësh më 7 mars të këtij viti në Çaçak, doli të jetë një prej të arratisurve më të mëdhenj në Austri, i dyshuar për plaçkitje të tetë argjendarive dhe bizhuterive të vlefshme 3.5 milionë euro.

Në mesin e gjësendeve më të vlefshme të kreut të klanit të Çaçakut, si e quan policia austriake, janë edhe qaforet e aktores së njohur Eva Longoria dhe divës operistike Eline Garance, të vlefshme rreth 1 milion euro, njofton gazeta Blic.

Austria ka kërkuar nga Serbia ekstradimin e kreut të klanit të Çaçaku për vjedhjet e shumta./koha/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit