-5.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Salah thotë se nuk e pëlqen VAR-in edhe pse e bën futbollin shumë më të drejtë

Më të lexuarat

Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah nuk e pëlqen VAR sepse sipas tij e bën futbollin “shumë të drejtë”, megjithëse ekziston një arsye pse ai mendon se duhet të përdoret, pasi ai personalisht do të fitojmë më shumë penallti.

Futja e VAR në ligën Premier tashmë ka shkaktuar shumë polemikë këtë sezon, pavarësisht faktit që jemi vetëm në dy xhirot e para, dhe Salah është personi i fundit që del kundër tij.

Duke folur për CNN, sulmuesi i Liverpoolit, mendon se sistemi e bën lojën ‘tepër të drejtë’.

“Unë e dua futbollin ashtu si është. Është në rregull që ndonjëherë të mbrojmë lojtarët nga loja e rrezikshme, por për mua, unë e pranoj futbollin me gabimet e gjyqtarit, gabimet e lojtarit”.

“Kjo është se futbolli bëhet më i entuziazmuar. Kështu njerëzit i bënë me më shumë pasion”.

“Por VAR është shumë i drejtë. Vitin e kaluar, unë pata një penallti në finalen [të] Ligës së Kampionëve dhe kjo më ndihmoi shumë. Është shumë i drejtë. Mua më pëlqen me gabime”.

Deri më tani duket se janë rivalët e Liverpoolit, Manchester Cityt janë ndëshkuar më ashpër nga VAR që nga prezantimi Liga e Kampionëve të Liga Premier.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit