19.7 C
Pristina
Wednesday, August 10, 2022

Rama, takim me Erdogan dhe Biden në Madrid

Më të lexuarat

Bisedat ende të pazbardhura në Samitin e NATO-s

Kryeministri Rama pati një takim me mikun e tij edhe personal, presidentin turk Erdogan, duke shuar zëra se mes tyre ka ftohje.

Në disa pamje të shpërndara nga takimet në samitin e NATO-s në Madrid, Rama shihet në një komunikim me Erdogan, duke u përkthyer nga përkthyesja turke në krah.

Ndërkohë, lajm ka qenë dhe një bisedë e shkurtër e tij me presidentin Biden.

Ende s’është zbardhur se ç’i ka thënë i pari i qeverisë shqiptare të parit të qeverisjes amerikane në një bisedë të shkurtër mes tyre. Aty, Biden dëgjon me vëendje atë çfarë i thotë Rama. /tesheshi.com/     

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit