30.7 C
Pristina
E martë, 3 Gusht, 2021

Policët, në krah të kontrabandistëve

Më të lexuarat

Katër policë të Kosovës dyshohen se u kanë mundësuar kontrabandistëve në veri të Kosovës futjen e dhjetëra kamionëve me mallra në mënyrë të paligjshme.

Kjo veprimtari u ka zgjatur shumë kohë derisa janë zënë nga kolegë të tyre të Drejtorisë kundër krimeve ekonomike.
Por, në një rast ata nuk i kishin kryer punët “mirë”. Janë zënë duke mundësuar kontrabanda nga kolegët e tyre shqiptarë, shkruan koha.
Policia k dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë e Qarkut të Mitrovicës kundër Nebojsha Miliqit, Sergan Vukadinovicit, Dejan Vucinit dhe Nenad Gjuricit nën dyshimin se kanë shpërdoruar detyrën zyrtare. /indeksonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit