14.2 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Përfundon viti shkollor

Më të lexuarat

Në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme në Kosovë, sot përmbyllet viti shkollor 2011/2012.

Ministria e Arsimit dhe Shkencës bëri të ditur se procesi mësimor ka përfunduar për këtë vit dhe se të gjithë nxënësit e arsimit parauniversitar të Kosovës që nga sot do të jenë në pushim veror. Një mijë e 165 objekte shkollore do të qëndrojnë të mbyllura deri me 1 shtator, kur pritet të fillojë viti i ri shkollor 2012/2013./BS/kohaislame

 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit