25.1 C
Pristina
Saturday, June 15, 2024

Norvegjia do të njohë sot shtetin palestinez

Më të lexuarat

Qeveria e Norvegjisë do të njoftojë sot se njeh shtetin e pavarur palestinez, kanë raportuar transmetuesi publik NRK dhe e përditshmja Aftenposten, duke cituar burime të paidentifikuara.

Raportet nga Norvegjia vijnë pasi kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, do të shpallë sot një datë për njohjen formale të shtetësisë palestineze.

Edhe Irlanda pritet të shpallë sot planet e saj për njohjen e Palestinës. /mesazhi

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit